Instagram Ücretli Meta Verified (Mavi Tik) Nedir ve Nasıl Alınır?

Instagram'da ücretli Meta Verified (Mavi Tik), Instagram hesabının kimlik doğrulama işlemini tamamladığını gösteren bir işarettir. Bu işaret, hesabın resmi olduğunu ve Instagram'ın doğrulama sürecini tamamladığını gösterir. Ayrıca, Instagram'da diğer kullanıcılara güven vermek için kullanılır.

Meta Verified (Mavi Tik) almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Instagram hesabınızın herhangi bir nedenle doğrulama gerektirdiğini düşünüyorsanız, öncelikle hesabınızı doğrulamak için gereken koşulları sağlamalısınız. Instagram hesaplarının doğrulanabilmesi için belirli bir kriter listesi vardır, bu nedenle doğrulama süreci biraz zorlu olabilir.

Doğrulama işlemi için Instagram'da Meta Verified (Mavi Tik) başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Başvuru formu, Instagram hesabınızın doğrulanması için gereken bilgileri içermelidir. Bu bilgiler arasında, hesabınızın adı, tam adınız, hesap tipi ve kimliğinizi doğrulayabilecek kimlik belgeleri gibi ayrıntılar yer alabilir.

Instagram hesabınızın doğrulanması için başvurunuz işleme alındığında, Instagram ekibi hesabınızı inceleyecek ve doğrulama sürecini tamamlayacaktır.

İşlem başarılı olduğunda, hesabınızda Meta Verified (Mavi Tik) işareti görünecektir.

Instagram'da Meta Verified (Mavi Tik) almak biraz zorlu bir süreç olabilir ve Instagram tarafından onaylanma garantisi yoktur. Ancak, doğru adımları takip ederseniz, şansınız artar ve hesabınızın doğrulanması daha olası hale gelir.

 

Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla dünyada fark yaratacak biçimde mavi tik değiştirip yerine ücretli abonelik getirmişti. Instagram’da geçtiğimiz günlerde politikalarında güncelleme yaparak ücretli abonelik hakkında bilgilendirme yaptı. Kullanıcılar Meta Verified (Eski adıyla mavi tik) aldıklarında keşfette öne çıkma veya gelişmiş rozetler gibi uygulamanın yeni özelliklerine sahip olacak.

Instagram mavi tik eskiden belirli şartlar altında az kişinin sahip olduğu bir rozetti. Öne çıkmak için belirli takipçi barajını veya ünlü olma özelliklerini sağlamanız gerekiyordu. Ancak 2023 yılında ve son günlerde çıkan güncelleme ile Instagram’da tıpkı Twitter mavi tik’te olduğu gibi ücretli aboneliğine dair detaylar paylaştı.

Instagram Ücretli Abonelik (Meta Verified) Nedir?

Instagram Meta Verified, Instagram tarafından kullanıcılara sunduğu ücretli abonelik hizmetidir. Instagram amvi tikte olduğu gibi kullanıcılar rozete sahip olabilecek ve ek özellikleri beraberinde kullanabilecektir. Yakın zamanda Instagram ücretli abonelik hakkında daha fazla detaya yer vererek, yeniden değişiklik yapma hakkını saklı tutucaktır.

Instagram Ücretli Abonelik (Meta Verified) Ne İşe Yarar?

Twitter’a benzer şekilde ilerlediği görülen Instagram Meta Verified için pek çok insan ne işe yaradığını merak etmektedir. Türkçe anlamı ile Meta onaylı hesaplar, diğer kullanıcılara göre daha fazla özellik barındırır. Böylece diğer kullanıcıların sizleri bulması daha basit olacaktır. 

Kısaca Instagram mavi tik hesapların sağladığı özelliklere benzediğini söyleyebiliriz. Ancak hikayeye rozet ekleme, özel müşteri desteği gibi yeni gelen güncelleme daha önce olmayan özelliklerdendi. Platform tarafından yakında planlanan duyuru kaynaklarına göre ücretli aboneliğin değişeceği yönündedir. 

Instagram güncellemeleri hakkında daha fazla bilgiye erişmek için Bayigram’ı takipte kalın ve son gelişmelerden haberdar olun!

Instagram Ücretli Abonelik (Meta Verified) Özellikleri

Pek çok insan Instagram ücretli abonelik sistemin hangi özellik içerdiğini merak etmektedir. Son güncellemeye göre Instagram ücretli abonelik özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Instagram hikayelerinde kullanılacak olan özel çıkartmalar
 • Aktif kimliğe bürünme izleme özelliği
 • Doğrulanmış rozet
 • Yaygın sorunlar için özel müşteri desteği
 • Keşfet sayfasındaki insan yorumları ve öneriler
 • Meta Onaylı profiller için öncelikli yorum yapma özelliği (önceliklendirme)

Instagram Ücretli Abonelik (Meta Verified) Kimler Üye Olabilir?

Instagram Meta Verified hakkında nasıl üye olabileceği merak konusu olmaktadır. Meta onaylı hesap almak isteyenlerin aşağıdaki uygunluk kriterlerini sağlaması gerekmektedir:

 • Devlet tarafından verilen kimlik ile doğrulamaya yapmaya uygun kişi olmak
 • 18 yaş üstü olan birey olmak
 • Yüzünüzü gösteren profil resmi ve diğer bilgilerinizin olduğu profilin eksiksiz olması
 • Hesabınızda geçen minimum aktivite gerekliliklerinin karşılanması
 • Kişisel veya profesyonel hesap olmak (Şuanlık İşletme hesapları uygun değildir)